MHP’de Çatlayan Tek Şey Devlet Bahçeli’nin Vicdanıdır!

CHP’li Özel, “MHP’de çatlayan tek şey Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin vicdanıdır” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “MHP’de çatlayan tek şey Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin vicdanıdır, vicdanı çatlamıştır, tabanı ile bir kopuş pahasına birilerinin ekmeğine yağ sürmekte, saltanat kayığında kendisine yer aramaktadır” derken anayasa değişikliği teklifinde yapılacak değişikliklere de, “Bu değişiklikler iki liderin 330 kaygısının su üstüne çıkmasıdır, itiraf edilmesidir” dedi.

CHP MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Meclis Anayasa Komisyonu’nda görüşülen anayasa değişiklik teklifine dikkat çekerek, “Bu rejim değişikliğine karşı İçtüzüğün bize verdiği tüm yetkileri ve halkımızın bize yüklediği tüm ödevlerin farkında olarak mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

AKP’nin tavrını eleştiren Özel, şöyle devam etti:

“AKP içinde birkaç günde bunu yasalaştırmak ve komisyon safahatını tamamlayıp anayasa değişikliğini Genel Kurul’a indirmek üzere paketleme hazırlığı var. Şimdi karşı karşıya olduğumuz bir yıkıcı irade Meclis’teki yetkiyi saraya pazarlamak istiyor. Bunun adı AKP ile MHP’nin genel başkanı ve bazı yöneticilerinin işbirliği ile Türkiye’nin yıkım projesi, rejimin değiştirilmesi, cumhuriyetin yerine bir saltanat rejiminin geri getirilmesidir.

ACİLEN TOPLANDILAR, ŞİMDİ METNİ DEĞİŞTİRİYORLAR!

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dünkü buluşmasına işaret eden Özel, “Acilen toplandılar, şimdi metni değiştiriyorlar. Kendileri yazdılar 16. gün metnin eskidiğini, yıprandığını, kabul edilemez olduğunu kendileri kabul ettiler ve liderler zirvesi yaptılar” diyerek şöyle devam etti:
“Sayın Devlet Bahçeli ve onun yönetim kadrosundaki yakınındaki birkaç yönetici dışında ve bu metnin hazırlanmasına katkı verdiği söylenen Sayın Mehmet Parsak dışında metni savunan kimseyle karşılaşmıyoruz.

MHP’DE ÇATLAYAN TEK ŞEY DEVLET BAHÇELİ’NİN VİCDANIDIR

“MHP bu metnin arkasında duramıyor. Sayın Kadir Koçdemir’in paylaşımları bu zincirin yeni bir halkasıdır. MHP’de bir çatlak falan yok. MHP’de çatlayan bir tek şey var. O da yönetimin partisinin ideallerine, seçmenine verdiği söze ve ortaya koyduğu duruşa karşı yaptığı açı ve oradaki yarılma ve çatlaktır. MHP’de çatlayan MHP’nin yönetim anlayışıdır. MHP’de çatlayan üst yönetim ile taban arasındaki gönül bağı kopmuştur. Orası çatlamıştır. MHP’deki yarık derinleşiyor.”

BAHÇELİ SALTANAT KAYIĞINDA KENDİSİNE YER ARIYOR

“Buna kulak veren milletvekili sayısının artması şaşırtıcı değil. Görünenin 7’i ama böyle düşünen ve cesaretle bunu oy sandığına oy verme kabinine girdiğinde yerine getirecek milletvekili sayısı MHP’de belki de 37’dir. Biz bu rakamın 30’un altında gerçekleşmeyeceğine yürekten inanıyoruz.

Bu sayının hızla artacağını, MHP’deki 5-6 milletvekili arkadaşımızın buzdağının görünen yüzü olduğunu biliyoruz. MHP’de bir çatlak yok, MHP’den çatlayan tek şey Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin vicdanıdır, vicdanı çatlamıştır, tabanı ile bir kopuş pahasına birilerinin ekmeğine yağ sürmekte, saltanat kayığında kendisine yer aramaktadır.”

BU DEĞİŞİKLİKLER İKİ LİDERİN 330 KAYGISININ SU ÜSTÜNE ÇIKMASIDIR

“Başbakan ile MHP Genel Başkanı’nın dünkü görüşmesinin ardından teklifte değişiklik yapılacağı ifade ediliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Özel, “Bu değişikliklerin tamamı bizim temel itirazlarımızın çok dışında değişiklikler. Bu değişiklikler iki liderin 330 kaygısının su üstüne çıkmasıdır, itiraf edilmesidir. Yapacakları değişikliklerin tamamı kendileriyle ilgili kaygılar. Dünkü toplantı AKP ve MHP yöneticilerinin özgüven eksikliğini, arkalarında bekledikleri desteği alamamalarını, onun için revizyon ihtiyacını ortaya koymuştur” yanıtını verdi.