Muhalefetimize Hız ve Güç Vereceğiz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Muhalefetimize güç ve hız vereceğiz. AKP Grubu’na bundan sonra Meclis’i her anlamda dar edeceğiz” dedi.

///

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ AKP İÇİN ESKİSİ KADAR KOLAY OLMAYACAK

Özel, hükümetin güvenoyu almasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özel, “CHP olarak bu atama başbakan ve atama bakanlar kuruluna karşı bundan önce yaptığımız muhalefeti daha da güçlendirerek, yükümüzün arttığını bilerek, ülkenin her geçen gün biraz daha tek adam yönetimine doğru sürüklendiğinin farkında olarak muhalefetimize güç ve hız vereceğiz. Bundan sonraki süreç hükümet ve AKP için eskisi kadar kolay olmayacak” dedi.

AKP’YE MECLİS’İ DAR EDECEĞİZ

AKP’nin sürece ilişkin takvimi belirlerken CHP’nin bir ay öncesinden belirlenen kamp gününü gözardı ettiğini ve verdiği sözü çiğnediğini iddia eden Özel, “Verdikleri sözü çiğneyen AKP Grubu’na bundan sonraki süreçte Meclisi her anlamda dar edeceğiz” dedi. Özel, bundan sonraki çalışmalarda asla AKP ile uzlaşı içine girmeyeceklerini bildirdi.

ŞAKŞAKÇILIK OLMAZ

Yüksek yargı organları başkanlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yurt gezisine katılmalarına da değinen Özel, “Yüksek yargı mensupları, kararlarını vermeden önce ‘bu konuda reis nasıl düşünürdü’ öğrensinler diye meslek içi eğitime tabi tutulmaktalar” dedi.

Özel, şöyle devam etti: “Yüksek mevkilerde oturanların peşlerinde koşup onlara şakşakçılık yapmakla bu işin olmayacağını, bu üç kurumun başında olan ve o makamları işgal altında tutan kişilerin ve vatandaşlarımızın dikkatine sunmak isteriz. Bu ülkede asrın rüşvetini, Rıza Sarraf’ı bizimkiler akladı, pakladı, Amerikan yargısından medet umulur hale geldi. Rıza Sarraf’ın, dört bakanın peşine düşmesi gerekenler, Reis’in peşine düşmüş, çay tarlalarında koşturuyorlar.”

ADALET BAKANI BAŞKANLARIN BASIN MÜŞAVİRİ OLMUŞ

Özel Twitter’dan başkanlara destek mesajı yayınlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı, “Adalet Bakanı bunların basın müşaviri olmuş, hamisi olmuş. Yüzde 49 oy almış başbakanı sarayın penceresinden dışarı atanlar, Türkiye’deki yüksek yargının üç temsilcisini arkalarına takmış şehir, şehir gezdirerek, ‘bunlar da benim emrimde’ mesajını bilinçaltına kazımaya çalışıyorlar” sözleriyle eleştirdi.

Özel, Adalet Bakanı Bozdağ’ın sosyal medyada paylaştığı mesajlarla, eleştirilen yüksek yargı başkanlarını savunmasını, “Ey Adalet Bakanı, sen kimsin yüksek yargıya yöneltilen eleştiriler için çıkıp da Twitter’dan açıklamalar yapmak suretiyle savunuyorsun?” sözleriyle değerlendirdi.