Özel Manisa ili 112 Komuta Kontrol Merkezi’nin Çalışma Usulünü Sordu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Özgür Özel

Manisa Milletvekili

Manisa Organize Sanayi Bölgesi 4. Kısım’da yer alan Manisa İli 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde çalışan personelin yemek ihtiyacının uygunsuz bir şekilde karşılandığı iddiaları tarafıma iletilmiştir.

Bu bağlamda;

  1. Türkiye genelinde 112 Komuta Kontrol Merkezleri ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları’nda personelin günlük yemek ihtiyacı nasıl karşılanmaktadır? Personelin yemek ihtiyacının karşılanma şekli hafta içi ve hafta sonu mesailerinde farklılaşmakta mıdır? Bu uygulamalar ilden ile değişiklik göstermekte midir?
  1. Manisa İli 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde çalışan personelin hafta içi ve hafta sonu mesailerinde yemek ihtiyacı hangi yöntemle karşılanmaktadır?
  1. Manisa İli 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde çalışan personelin cumartesi ve pazar günleri yemek ihtiyacını karşılamak için Manisa Devlet Hastanesi ile İstasyon arasında ambulans ile yemek taşındığı iddiası tarafınızca bilinmekte midir? Ambulans ile personele 1,5 yıldır yemek taşındığı iddiası hakkında herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır?
  1. Acil sağlık hizmeti sunmak ile yükümlü ambulansın, personelin yemek ihtiyacının karşılanması için kullanılıyor olması doğru mudur? Ayrıca, personele taşınan yemeğin hasta/yaralı naklinde kullanılan ambulansla transfer edilmesi personelin sağlığını tehdit etmemekte midir? Herhangi bulaşıcı bir vaka olması durumunda ortaya çıkacak riskli durumdan kim sorumludur?
  1. 1,5 yıldır süren bu uygulamanın varlığından bilgisi olan yetkililer hakkında herhangi bir soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?

 

Soru Önergesinin Cevabı İçin

Manisa ili 112 Komuta Kontrol Merkezi