Özel Ozan Erdem’le İlgili Soru Önergesi Verdi

 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasanın 98. maddesi ve TBMM İçtüzüğünün 96 ve 99. maddeleri gereğince saygıyla arz ederim.

 

Ecz. Özgür ÖZEL

                                                                                                         Manisa Milletvekili

 

15/02/2017 tarihinde Soma’da düzenlenen konferansta “Bu referandum oylamasında yüzde 50’yi geçemezsek iç savaşa hazır olun” ifadesini kullanan Ak Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan ERDEM, gelen tepkiler üzerine istifa etmiştir. Ozan ERDEM’in çeşitli kuruluşlar ve belediyeler tarafından finanse edilen etkinliklerde yer aldığı iddia edilmiştir.

Bununla ilgili olarak

  1. Ozan Erdem hangi Belediyelerin düzenlediği etkinliklerde yer almıştır? Bu etkinlikler hangi tarihlerde gerçekleştirilmiştir?

 

  1. Ozan Erdem bu etkinlikler aracılığıyla belediyelerden ücret almış mıdır? Almış ise bu ücretler her bir etkinlik için ayrı ayrı belirtilmek üzere ne kadardır?

 

  1. “Bu referandum oylamasında yüzde 50’yi geçemezsek iç savaşa hazır olun” ifadelerini kullandığı Soma’da düzenlenen konferans hangi belediye tarafından düzenlenmiştir?

 

  1. Soma’daki konferans konuşmasında “üniversiterlerde ders verdim” diyen Ozan Erdem hangi üniversitelerde ders vermiştir? Ders verdiği üniversitelerden ayrı ayrı belirtilmek üzere ne kadar ücret almıştır?

 

  1. Söz konusu Soma’daki konferansta konuşma yaptığı için Ozan Erdem’e ücret ödenmiş midir?