Özel Sordu, Bakan Açıkladı!

ÖZGÜR ÖZEL SORDU
İLERLEYEN SAATLERDE BAKAN MÜEZZİNOĞLU AYDIN EREKMEN’İNAÇIĞA ALINDIĞINI AÇIKLADI

İstanbul’da TOKİ Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu’nda görevli Aydın Erekmen isimli öğretmenin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı Meclis Genel Kurulu’nda gündeme getiren Özgür Özel hükümete soruşturma açılıp açılmayacağını sormuştu.

ÖZEL: KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Özel TBMM’de yaptığı konuşmada;
“Birincisi, bugün sosyal medyada bolca yer aldı: İstanbul Başakşehir’de Osmangazi İlköğretim Okulunda devlet memuru bir öğretmen, adı Aydın Erekmen. Öğrencilerine bir idam ipi dağıtıp, arabasına idam ipi asıp, 10-12 yaşında olduğu anlaşılan bir öğrencisinin eline silah verip öğrencisini eğittiğini söylüyor. Bunu da, 8 yaşındaki öğrencilerin elinde küçük idam ipleriyle fotoğraflarını paylaşıyor. Bu kabul edilebilir, akıl alır bir şey değil. Bu konuda Hükûmetin aldığı bir tedbir, açılmış bir soruşturma var mıdır? Aynı zamanda, bu öğretmenin mensubu olduğu bir vakıfla Başakşehir Millî Eğitim Müdürlüğünün ortak yaptıkları bir sempozyum da söz konusu. Bu konuyla ilgili Hükûmetin hızlı bir şekilde Meclisi bilgilendirmesi ve gerekli tedbiri alması için çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuyu inceleyeceklerini ve Meclis’i yeniden bilgilendireceklerini kaydetmişti. Müezzinoğlu;
“Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekilimizin ifade ettiği, yanılmıyorsam İstanbul Başakşehir’deki bir okuldaki bir öğretmenin 10-12 yaşlarındaki çocuklara yaptığı uygulama eğer şayet doğruysa -biz bunu şu anda duyuyoruz- bunu tasvip etmek mümkün değil. Kesinlikle kınıyoruz ve bu anlamda gerekli incelemeleri başlatan Millî Eğitim Bakanımızdan ve yetkililerden de gerekli bilgiler alındıktan sonra Meclisimizi tekrar bilgilendiririz.”

ÇOCUKLARA İDAM İPİ VEREN O ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI
Genel Kurula verilen aradan sonra ise Bakan Müezzinoğlu Aydın Erekmen’in görevinden açığa alındığı bilgisini verdi. Bakan Müezzinoğlu;
“Sayın CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in az önce Başakşehir’deki Osmangazi İlköğretim Okulunda Öğretmen Aydın Erekmen’in bir uygulamasıyla ilgili sorusu olmuştu. Gerçekten, kabul edilebilir görmediğimizi, yadırgadığımızı, bu anlamda da işlem olarak öğretmenin açığa alındığı ve soruşturma başlatıldığı bilgisini yüce Meclise sunuyorum.” diye konuştu.