Özel’den Damat Berat’a: Burası Kayınpederinin Kaçak Sarayı değil!

Elektrik Piyasası Kanunu ile ilgili teklifin görüşmeleri sırasında Bakan Albayrak’ın üslubuna tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, “Burası babasının çiftliği ya da kayınpederinin Kaçak Saray’ı değildir. Onu burada böyle konuşturmazlar” dedi

///

BU KANUNUN GEREKÇESİ TİVNİKLİ TAPELERİNDE YAZIYOR

Meclis Genel Kurulu’nda kayıp kaçak bedellerinin yurttaştan tahsil edilmesini öngören Elektrik Piyasası Kanunu ile ilgili teklifin görüşmelerinde zaman zaman tansiyon yükseldi.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, teklifin gerekçesinden söz ederken daha önce basına yansıyan 18 Kasım 2013 tarihinde Abdullah Tivnikli ile İbrahim Kalın arasında yapılan telefon görüşmesinin “tape”lerine atıfta bulundu. Gerekçeye aslında o konu12734285_1263459883694171_7859463692833543183_n Özel'den Damat Berat'a: Burası Kayınpederinin Kaçak Sarayı değil!şmaların yazılması gerektiğini savunan Özel, “Orada Abdullah Tivnikli bu kanundaki düzenlemelerin ne zaman yapılacağını sorup bugünün Saray Sözcüsü İbrahim Kalın da ‘Beyefendi -yani dönemin Başbakanını kastederek- talimat verdi. Bu düzenlemeler yapılacak, senin zararların karşılanacak’ demektedir” şeklinde konuştu.

ÖZEL’DEN ALBAYRAK’A “HADDİNİZİ BİLİN”

Muhalefetin eleştirilerinin ardından kürsüye çıkan Bakan Albayrak’ın üslubu ise tartışma yarattı. Albayrak, yasa ile ilgili eleştiriler dile getirilirken “söylenenlerin birçoğunun yalan, yanlış, iftira olduğunu” iddia etti. Albayrak’ın yaptığı konuşmanın üzerine sataşma nedeniyle söz alan CHP Grup Başkanvekili Özel, “Muhalefet partilerinin yaklaşımlarına ‘yalan, iftira, gerçek dışılık’ demek hakkınız değildir, haddiniz de değildir, haddinizi bilin” dedi.

Berat Albayrak, milletvekillerinin teklif ile ilgili sorularının ardından “Bu hamasi söylemlere cevap vermeyi düşünmüyorum” dedi.

BURASI KAYINPEDERİNİN ÇİFTLİĞİ DEĞİL!

Yeniden söz alan CHP’li Özel, Albayrak’ın muhalefete yönelik “Dinleyin yahu, anlayacak mısınız bilmiyorum, açıklayacağım ama işe yarayacak mı bilmiyorum” ifadelerinin Meclis’e yakışmadığını belirtti.

Özgür Özel;

“Sayın Bakana şunu hatırlatmak isteriz ki, burası, burası babasının çiftliği ya da kayınpederinin Kaçak Saray’ı değildir.” dedi.