Özel’den Yeni Yıl Mesajı

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel yeni yıl mesajı yayınladı. CHP’li Özel Başkanlık tartışmalarına, teröre ve darbe girişimine değinerek “Darbelere de, AKP’nin dikta yönetimine de direnecek, demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız.” dedi.

Özgür Özel’in yeni yıl mesajı şöyle:

“2017 yılına; her gün gelen ve yüreğimizi yakan şehit haberleri, ülkenin dört yanında yaşanan hain terör saldırıları, esnafın, emeklinin, işçinin, çiftçinin geçim derdi bir yanda; diğer yanda Cumhuriyetimize ve onun tüm kazanımlarına karşı adeta bir rejim değişikliğinin talep edildiği “Başkanlık” tartışmaları ile giriyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisi için talep etmediği yetkileri talep edenlere, kişisel hırsları ile ülkemizi felakete sürükleyenlere, Cumhuriyet idealleriyle kavgalı ve hukuk tanımaz zihniyete geçit vermeyeceğiz. 2017 yılında da Cumhuriyetten ve onun değerlerinden asla vazgeçmeden canla başla mücadeleye devam edeceğiz.

Darbelere de, AKP’nin dikta yönetimine de direnecek; demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak güçlü bir parlamenter sistem ve özgürlükçü demokrasi için her türlü çabayı göstereceğiz. Kararlıyız, çünkü bu bizim tarihi sorumluluğumuz.

Bugün, her zamankinden daha kararlı bir şekilde eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet için mücadeleye devam etmek zorundayız. Çünkü bu ülkenin güzel insanlarına borcumuz var.
Daha fazla karanlığa mahkum olamayız!

2017 yılında ölümlerin ve gözyaşının son bulmasını diliyor, emeğin ve alın terinin değer gördüğü, hakların, özgürlüklerin, adaletin, barışın, demokrasinin olduğu ve herkes için insan onuruna yaraşır yaşam koşullarının sağlandığı bir ülke olmanın özlemi ile 2017 yılının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.”